מעשנות/ טאבון ? רוצים להתחדש בטאבון חדש? מעשנה חדשה?

בחצר האחורית ישנם מגוון מוצרים מהחברות המובילות ביותר בתחום, אנשי המקצוע שלנו ימליצו לכם על המוצר האולטימטיבי עבורכם

ישנם מגוון מוצרים אשר זקוקים להתקנה אומנם מהירה, אך הכרחית לבטיחותכם, לכן יש להיוועץ עם איש מקצוע מתאים לפני התקנת המוצר.

  • ATHENA גריל אבן בנוי צפייה מהירה
  • טאבון Etna דגם Built in צפייה מהירה
  • טאבון Nonno Lillo Gas דגם Built in צפייה מהירה
  • טאבון Forna Nonno Peppe Gas Built In – רב מכר צפייה מהירה

מעשנות

כבר בתקופת האבן הכירו את השיטות לעישון בשר. המטרה בזמנו הייתה שונה. למעשה עישנו את הבשרים ואת הדגים על מנת לשמר אותם ולהאריך את חיי המדף שלהם. בחודשי החורף כאשר לא התאפשר ללקט מזון כמו גם כציוד למסעי ציד נהגו לצרוך את הבשר המעושן אשר הזין למשך זמן.
ידוע גם על יהודי התפוצות בשנים עברו אשר נהגו לשמר בשרים באותה השיטה וגם לאחר שכבר היו אמצעי שימור נוספים או אפילו מקררים עדיין המשיכה המסורת של שימור הבשר.

מה זה מעשנת בשר?

ברור כי שיטות העישון של היום אינן דומות לשיטות העישון שהיו בהיסטוריה הרחוקה. כיום הכול הרבה יותר פשוט וגם הרבה יותר נגיש וקל. למעשה מעשנת הבשר היא מעין גריל (ישנן מעשנות שנקראות גרילי קמאדו). השיטה העתיקה והאותנטית היא עישון על גבי פחמים. הרי כל העניין של עישון הבשר זהו טעם העשן והעישון. כאשר העישון נעשה על גבי הפחמים מתקבל הטעם והניחוח הרצויים. 

איך המעשנה פועלת?

מעשנת הבשר פועלת לאט אבל בטוח. היא צולה את הבשר בחום נמוך שלא עולה על 150 מעלות. הצלייה האיטית אורכת כמובן זמן רב (תלוי בנתח) כאשר העשן שעולה תורם כל העת לחום הבשר כמו גם לטעמים שיתקבלו בסופו של דבר. כאשר אתם רוצים להכין בשר מעושן, אתם לא יכולים להחליט על כך מהרגע להרגע. בשביל זה יש לכם את גריל הגז. עישון בשר יש  לתכנן מראש. הסבלנות בהחלט משתלמת. הבשר המעושן, הרך, הטעים והנימוח מצדיק כל מאמץ.

כל הזכויות שמורות לחצר האחורית www.backyard.org.il

לסרטונים חדשים והדרכות מוזמנים לבקר אותנו בערוץ היוטוב שלנו,

ולשאלות  מוזמנים לפנות אלינו במדיה בעמוד הפייסבוק שלנו, ועמוד האינסטגרם שלנו

או לשלוח לנו הודעה דרך הוואטצאפ 

×
×

עגלת קניות

עזרה מנציג
1
רוצה לדבר עם נציג?
החצר האחורית
היי 👋
צריכים עזרה?